BLAD ur BÖCKER, tre stycken, färgträsnitt. Japan, 1800-tal.

En avbildar sittande man, bildmått 23 x 15,5 cm. En med motiv av figurer i landskapsmiljö, bildmått 21 x 14 resp 21 x 14 cm.

Ej examinerad ur ram. Gulnad. Blekt. Smärre veck. Smärre fläckar. Smärre maskstungen.

Proveniens

From the collection of Hans Eklund (1921-2018).

Klubbat pris
2 000
177
185
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (1 bud)
30 jan 2019 20:36
2 000 SEK