OIDENIFIERAD KONSTNÄR, färgträsnitt. Japan, 1800-tal.

Avbildar demonen Shoki. Bildmått 71,5 x 36,5 cm.

Ej examinerad ur ram. Veck. Missfärgningar. Blekt.

Proveniens

From the collection of Hans Eklund (1921-2018).

Riksförbundet för bildande konst, Vandringsutställning, 1960, exhibition 209.

Klubbat pris
2 400
228
261
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (3 bud)
3 feb 2019 17:44
2 400 SEK
26 jan 2019 10:57
2 200 SEK
25 jan 2019 15:19
2 000 SEK