Johan Ericson

(Sverige, 1849-1925)
Johan Ericson
(Sverige, 1849-1925)

JOHAN ERICSON, olja på duk, signerad och daterad Marstrand 1904.

Vid kajen Marstrand. 74 x 114 cm.

Smärre färgbortfall, liten dukskada.

Klubbat pris
22 500
1 986
2 072
Utropspris
10 000 SEK
Budhistorik (29 bud)
9
28 apr 2019 22:26
22 500 SEK
10
28 apr 2019 22:26
21 500 SEK
10
28 apr 2019 22:26
21 000 SEK
9
28 apr 2019 22:26
20 000 SEK
10
28 apr 2019 22:25
19 500 SEK
9
28 apr 2019 22:23
19 000 SEK
21 apr 2019 13:39
18 500 SEK
8
21 apr 2019 13:39
18 000 SEK
20 apr 2019 12:35
17 500 SEK
20 apr 2019 12:34
17 000 SEK
20 apr 2019 12:34
16 500 SEK
20 apr 2019 12:33
15 500 SEK
20 apr 2019 12:33
15 000 SEK
20 apr 2019 12:32
14 000 SEK
20 apr 2019 12:32
13 500 SEK
20 apr 2019 12:32
12 600 SEK
20 apr 2019 12:32
12 100 SEK
20 apr 2019 12:01
11 600 SEK
20 apr 2019 12:01
11 100 SEK
19 apr 2019 23:32
10 600 SEK
19 apr 2019 23:32
10 100 SEK
19 apr 2019 23:26
9 207 SEK
19 apr 2019 23:26
9 007 SEK
19 apr 2019 18:59
8 800 SEK
19 apr 2019 18:59
8 600 SEK
19 apr 2019 13:24
8 200 SEK
19 apr 2019 2:07
8 000 SEK
18 apr 2019 21:32
7 500 SEK
18 apr 2019 10:38
2 600 SEK
Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist konst och äldre måleri
+46 (0)739 400 801