Edvard Westman

(Sverige, 1865-1917)
Edvard Westman
(Sverige, 1865-1917)

EDVARD WESTMAN, olja på duk, signerad Edv. Westman och daterad Jungfruskär Jan 1907

Vintermotiv, Jungfruskär. 125 x 65 cm.

Ytsmuts. Obetydliga färgbortfall i vänster övre del av duken.

Konstnär

Representerad på museerna i Gävle och Åbo.

Klubbat pris
13 000
1 147
1 197
Utropspris
8 000 SEK
Budhistorik (20 bud)
28 apr 2019 21:47
13 000 SEK
28 apr 2019 21:47
12 500 SEK
28 apr 2019 21:47
12 000 SEK
28 apr 2019 21:47
11 500 SEK
28 apr 2019 21:47
10 900 SEK
28 apr 2019 21:47
10 400 SEK
28 apr 2019 21:46
9 600 SEK
28 apr 2019 21:46
9 400 SEK
28 apr 2019 21:22
8 600 SEK
28 apr 2019 21:22
8 400 SEK
28 apr 2019 17:55
8 000 SEK
28 apr 2019 17:54
7 800 SEK
28 apr 2019 15:24
7 400 SEK
28 apr 2019 15:24
7 200 SEK
28 apr 2019 14:50
6 800 SEK
28 apr 2019 14:50
6 600 SEK
28 apr 2019 14:20
6 400 SEK
20 apr 2019 15:43
6 200 SEK
18 apr 2019 18:32
6 000 SEK
18 apr 2019 10:03
500 SEK