Louis Jean Baptiste Pellegrin

(Frankrike, Född 1808)
Louis Jean Baptiste Pellegrin
(Frankrike, Född 1808)

LOUIS JEAN BAPTISTE PELLEGRIN, signerad och daterad 1840. Gouache 42,5 x 56 cm.

"Skonerten Ulla från Halmstad. Commenderas af Capt. P. Nelson år 1840".
Signerad L:ie Pellegrin à Marseille och daterad 1840. Gouache 42,5 x 56 cm.

Ej examinerad ur ram.

9 500
838
875
Utropspris
20 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (5 bud)
7 feb 2018 18:55
9 500 SEK
7 feb 2018 17:27
9 000 SEK
7 feb 2018 12:19
8 500 SEK
4 feb 2018 21:51
8 000 SEK
1 feb 2018 8:55
5 000 SEK
Lisa Gartz
Lisa Gartz
Ansvarig specialist silver
+46 (0)709 17 99 93