Johan Krouthén

(Sverige, 1858-1932)
Johan Krouthén
(Sverige, 1858-1932)

JOHAN KROUTHÉN, olja på duk, signerad Johan Krouthén och daterad 1909.

Svenskt sommarlandskap med kor. 100 x 144 cm.

Lagning. Krackelyr.

Konstnär

Representerad på museerna i Norrköping och Göteborg.

Klubbat pris
145 000
12 866
13 426
Utropspris
80 000 SEK
Budhistorik (38 bud)
8
24 feb 2019 22:26
145 000 SEK
24 feb 2019 22:26
145 000 SEK
8
24 feb 2019 22:26
143 000 SEK
24 feb 2019 22:23
141 000 SEK
8
24 feb 2019 22:23
140 000 SEK
8
24 feb 2019 22:22
137 000 SEK
24 feb 2019 22:22
135 000 SEK
24 feb 2019 22:21
134 000 SEK
8
24 feb 2019 22:21
132 000 SEK
24 feb 2019 22:21
131 000 SEK
8
24 feb 2019 22:21
129 000 SEK
24 feb 2019 22:21
127 000 SEK
8
24 feb 2019 22:21
125 000 SEK
24 feb 2019 22:21
125 000 SEK
8
24 feb 2019 22:20
122 000 SEK
24 feb 2019 22:20
120 000 SEK
8
24 feb 2019 22:20
113 000 SEK
24 feb 2019 22:20
111 000 SEK
24 feb 2019 22:18
101 000 SEK
9
24 feb 2019 21:11
99 000 SEK
24 feb 2019 21:11
99 000 SEK
9
22 feb 2019 21:30
97 000 SEK
22 feb 2019 21:30
95 000 SEK
22 feb 2019 21:18
94 100 SEK
9
22 feb 2019 21:18
92 100 SEK
9
22 feb 2019 21:17
92 000 SEK
22 feb 2019 21:17
90 000 SEK
9
22 feb 2019 17:54
86 000 SEK
20 feb 2019 20:43
84 000 SEK
8
20 feb 2019 15:08
82 000 SEK
20 feb 2019 15:08
80 000 SEK
16 feb 2019 18:13
64 000 SEK
14 feb 2019 22:16
50 000 SEK
14 feb 2019 19:31
32 000 SEK
14 feb 2019 15:58
31 000 SEK
14 feb 2019 14:32
30 000 SEK
14 feb 2019 12:28
6 500 SEK
14 feb 2019 9:43
5 000 SEK