Bertram Schmiterlöw

(Sverige, 1920-2002)
Bertram Schmiterlöw
(Sverige, 1920-2002)

BERTRAM SCHMITERLÖW, olja på duk, signerad.

På stranden. Duk 51 x 105 cm.

Patrik Reuterswärd & Bertram Schmiterlöw, "Bertram Schmiterlöw - Från mina två världar", 1998, avbildad på uppslag i färg sid 42-43.

Klubbat pris
27 050
2 387
2 491
Utropspris
12 000 SEK
Budhistorik (34 bud)
8
26 feb 2019 23:01
27 050 SEK
9
26 feb 2019 23:01
26 050 SEK
9
26 feb 2019 22:59
26 045 SEK
8
26 feb 2019 22:58
25 045 SEK
9
26 feb 2019 22:58
24 061 SEK
8
26 feb 2019 22:58
22 056 SEK
9
26 feb 2019 22:56
22 054 SEK
8
26 feb 2019 22:56
21 045 SEK
9
26 feb 2019 22:56
20 045 SEK
8
26 feb 2019 22:54
19 534 SEK
9
26 feb 2019 22:53
19 034 SEK
8
26 feb 2019 22:53
18 533 SEK
9
26 feb 2019 22:53
18 033 SEK
8
26 feb 2019 22:50
16 526 SEK
9
26 feb 2019 22:50
16 026 SEK
8
26 feb 2019 22:50
17 003 SEK
9
26 feb 2019 22:50
16 503 SEK
9
26 feb 2019 22:50
15 525 SEK
8
26 feb 2019 22:49
15 025 SEK
9
26 feb 2019 22:49
15 003 SEK
8
26 feb 2019 22:49
13 513 SEK
9
26 feb 2019 22:49
13 013 SEK
8
26 feb 2019 22:49
10 500 SEK
26 feb 2019 22:48
10 000 SEK
26 feb 2019 22:39
9 800 SEK
26 feb 2019 21:51
9 600 SEK
26 feb 2019 18:19
9 200 SEK
24 feb 2019 17:32
9 000 SEK
23 feb 2019 7:21
8 700 SEK
21 feb 2019 18:40
8 500 SEK
21 feb 2019 17:28
7 000 SEK
19 feb 2019 15:44
6 000 SEK
19 feb 2019 0:40
5 200 SEK
18 feb 2019 14:12
5 000 SEK

Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist konst och äldre måleri
+46 (0)739 400 801