FIRMA J TOSTRUP, skål, silver, jugend, Oslo, 1907.

Invändigt förgylld. Rund skål med bukig form. Dekor i relief av svampar. Diameter 21 cm, höjd 9 cm. Vikt 453 g.

Smärre slitage och bucklor. Förgyllningen med slitage. Senare gravyr på livet.

Klubbat pris
6 400
568
599
Utropspris
2 000 SEK
Budhistorik (26 bud)
9
9 apr 2018 22:36
6 400 SEK
9 apr 2018 22:36
6 200 SEK
9
9 apr 2018 22:36
5 800 SEK
9 apr 2018 22:36
5 600 SEK
9
9 apr 2018 22:36
5 400 SEK
9 apr 2018 22:36
5 200 SEK
9
9 apr 2018 22:35
4 400 SEK
9 apr 2018 22:35
4 200 SEK
9
9 apr 2018 22:35
3 600 SEK
9 apr 2018 22:35
3 400 SEK
9
9 apr 2018 22:35
3 000 SEK
9 apr 2018 22:35
2 800 SEK
9 apr 2018 22:32
2 521 SEK
8
9 apr 2018 21:50
2 321 SEK
9 apr 2018 21:50
2 200 SEK
9 apr 2018 20:19
1 850 SEK
9 apr 2018 18:24
1 750 SEK
8 apr 2018 16:39
1 650 SEK
8 apr 2018 16:39
1 550 SEK
8 apr 2018 16:39
1 500 SEK
3 apr 2018 19:02
1 400 SEK
3 apr 2018 19:02
1 300 SEK
2 apr 2018 10:32
1 200 SEK
31 mar 2018 11:19
1 100 SEK
30 mar 2018 17:30
1 000 SEK
30 mar 2018 8:35
500 SEK
Caroline Lindahl
Caroline Lindahl
Specialist klassiskt konst
+46 (0)721 428 962