JOHAN FREDRIK TYNELIUS, skål, silver, Helsingborg, 1903.

Dekor av blommor. Diameter 12 cm, höjd 6,5 cm. Vikt ca 144 g.

Förgyllning med slitage i övrigt smärre ytslitage.

Proveniens

Svensk privatsamling.

Klubbat pris
1 000
89
93
Utropspris
2 000 SEK
Budhistorik (5 bud)
31 mar 2018 9:31
1 000 SEK
31 mar 2018 9:30
950 SEK
31 mar 2018 9:30
750 SEK
30 mar 2018 22:12
400 SEK
30 mar 2018 20:57
300 SEK
Caroline Lindahl
Caroline Lindahl
Specialist klassiskt konst
+46 (0)721 428 962