W.A. Bolin

(Sverige)
W.A. Bolin
(Sverige)

WA BOLIN, ask med lock, silver, jugend, Stockholm 1918.

Invändigt förgylld. Rund med välvt lock krönt av cabouchonslipad röd sten. Dekor av blomstergirlander. Diameter 11 cm, höjd 6 cm. Vikt 198 g.

Smärre slitage. Under botten repor och ägarmärkning.

Proveniens

Svensk privatsamling.

Klubbat pris
4 200
378
398
Utropspris
3 500 SEK
Budhistorik (19 bud)
8
9 apr 2018 13:37
4 200 SEK
9 apr 2018 13:37
4 021 SEK
9 apr 2018 13:37
4 000 SEK
8
9 apr 2018 13:37
3 800 SEK
9 apr 2018 11:49
3 600 SEK
9 apr 2018 11:49
3 400 SEK
4 apr 2018 12:12
3 375 SEK
2 apr 2018 20:28
3 175 SEK
2 apr 2018 20:28
3 000 SEK
1 apr 2018 20:51
2 975 SEK
1 apr 2018 20:51
2 775 SEK
29 mar 2018 11:06
2 600 SEK
29 mar 2018 10:55
2 400 SEK
29 mar 2018 10:55
2 275 SEK
29 mar 2018 8:26
2 200 SEK
29 mar 2018 8:26
2 000 SEK
29 mar 2018 7:00
1 951 SEK
29 mar 2018 7:00
1 851 SEK
28 mar 2018 15:26
1 700 SEK
Caroline Lindahl
Caroline Lindahl
Specialist klassiskt konst
+46 (0)721 428 962