FIRMA K. ANDERSSON, bonbonjär, silver, jugend, Stockholm, 1924,

Rund skål uppburen av bladformation på rund fot. Hamrad yta. Välvt lock krönt av bärknopp, Signerad BU. Diameter 14 cm, höjd 15 cm. Vikt 339 g.

Smärre slitage.

Proveniens

Svensk privatsamling.

Klubbat pris
3 200
304
347
Utropspris
3 500 SEK
Budhistorik (8 bud)
9 apr 2018 20:57
3 200 SEK
9 apr 2018 20:57
3 000 SEK
9 apr 2018 20:57
2 400 SEK
9 apr 2018 20:57
2 200 SEK
9 apr 2018 20:38
1 800 SEK
2 apr 2018 15:22
1 700 SEK
31 mar 2018 8:35
1 550 SEK
29 mar 2018 22:18
300 SEK
Caroline Lindahl
Caroline Lindahl
Specialist klassisk konst
+46 (0)721 428 962