Georg Adam Scheid

(Österrike, 1838-1921)
Georg Adam Scheid
(Österrike, 1838-1921)

FIRMA GEORG ADAM SCHEID, dosa, Wien, Österrike, 1904 importstämplad London.

Tresidig, med ljust grön emalj mot guillocherad botten, med hörnornament. Invändigt förgylld. Längd 5 cm, bredd 5 cm. Vikt 68 g.

Smärre slitage.

Klubbat pris
3 300
293
306
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (18 bud)
10
9 apr 2018 22:20
3 300 SEK
9
9 apr 2018 22:11
3 100 SEK
8
9 apr 2018 22:11
3 100 SEK
9
9 apr 2018 16:29
2 900 SEK
8
9 apr 2018 16:06
2 700 SEK
9 apr 2018 13:00
2 500 SEK
8
9 apr 2018 13:00
2 400 SEK
9 apr 2018 8:51
2 200 SEK
8
9 apr 2018 8:51
2 000 SEK
7 apr 2018 15:56
1 900 SEK
7 apr 2018 15:56
1 800 SEK
7 apr 2018 13:40
1 700 SEK
7 apr 2018 13:40
1 600 SEK
3 apr 2018 10:10
1 500 SEK
31 mar 2018 18:14
1 200 SEK
30 mar 2018 17:41
1 000 SEK
29 mar 2018 6:59
350 SEK
28 mar 2018 15:05
300 SEK
Caroline Lindahl
Caroline Lindahl
Specialist klassiskt konst
+46 (0)721 428 962