CG HALLBERG, skål på fot, silver, jugend, Stockholm, 1903.

Rund med bred bård med dekor i relief av bl.a bevingade ansiktsmaskaroner med tre infattade malakiter. Diameter 26 cm, höjd 19 cm. Vikt 1200 g.

Smärre slitage.

Proveniens

Svensk privatsamling.

Klubbat pris
12 500
1 109
1 157
Utropspris
12 000 SEK
Budhistorik (18 bud)
8
9 apr 2018 22:07
12 500 SEK
9 apr 2018 22:06
12 000 SEK
8
9 apr 2018 22:06
12 000 SEK
2 apr 2018 21:25
9 700 SEK
2 apr 2018 21:25
9 500 SEK
2 apr 2018 19:54
9 200 SEK
2 apr 2018 19:54
9 000 SEK
2 apr 2018 19:54
9 000 SEK
2 apr 2018 9:13
8 700 SEK
2 apr 2018 9:13
8 500 SEK
2 apr 2018 9:13
8 400 SEK
1 apr 2018 20:46
8 200 SEK
1 apr 2018 20:18
8 000 SEK
1 apr 2018 15:42
7 500 SEK
30 mar 2018 22:47
7 000 SEK
29 mar 2018 14:08
6 500 SEK
28 mar 2018 22:16
6 000 SEK
28 mar 2018 15:23
4 500 SEK
Caroline Lindahl
Caroline Lindahl
Specialist klassiskt konst
+46 (0)721 428 962