Madeleine Pyk – en samling F769

Jugend/Art Nouveau

(ca 1890-1920)
Jugend/Art Nouveau
(ca 1890-1920)

CF CARLMAN, bricka, silver, jugend, Stockholm, 1904.

Oval med brett uppvikt brätte övergående i hänklar med dekor i relief av stiliserad blomsterkvist. Längd 51 cm, bredd 33 cm. Vikt 1225 g.

Smärre slitage. Repor.

Formgivare

Klubbat pris
6 211
589
674
Utropspris
8 000 SEK
Budhistorik (10 bud)
9 apr 2018 22:16
6 211 SEK
9 apr 2018 22:15
6 011 SEK
9 apr 2018 22:15
6 000 SEK
9 apr 2018 16:41
5 811 SEK
9 apr 2018 16:41
5 611 SEK
9 apr 2018 11:18
5 200 SEK
2 apr 2018 14:25
5 000 SEK
2 apr 2018 8:54
4 000 SEK
31 mar 2018 11:04
3 000 SEK
28 mar 2018 18:29
1 000 SEK
Caroline Lindahl
Caroline Lindahl
Specialist klassisk konst
+46 (0)721 428 962