Arne Jones E1299

Jugend/Art Nouveau

(ca 1890-1920)
Jugend/Art Nouveau
(ca 1890-1920)

FIRMA K ANDERSON, cigarettetui, silver, jugend, Stockholm 1901.

Invändigt förgyllt. Utvändigt heltäckande dekor i relief av blommor. 8,5 x 6,5 cm. Vikt 83 g.

Smärre slitage. Senare gravyr.

Formgivare

Klubbat pris
1 217
115
132
Utropspris
2 000 SEK
Budhistorik (10 bud)
9 apr 2018 22:12
1 217 SEK
9 apr 2018 22:12
1 120 SEK
9 apr 2018 20:55
1 117 SEK
8 apr 2018 22:44
1 017 SEK
8 apr 2018 22:44
1 000 SEK
6 apr 2018 17:13
867 SEK
6 apr 2018 17:13
817 SEK
4 apr 2018 22:16
800 SEK
3 apr 2018 12:51
600 SEK
28 mar 2018 20:40
500 SEK
Caroline Lindahl
Caroline Lindahl
Specialist klassisk konst
+46 (0)721 428 962