1142552
Sten Eklund
(1942-2009)
Sten eklund, blandteknik, signerad.

STEN EKLUND, blandteknik, signerad.

"Fronten". Utförd 1966. 20 x 25 cm.

Visning: 24–27 september, kl 11–17 på Berzelii Park 1, Stockholm. Därefter finns verket på Bukowskis, Västberga Allé 3.

Ej examinerad ur ram, veck.

Proveniens

Galerie Bel'Art, Stoclkholm.
Privatsamling.

Övrigt

Föremålen visas på Bukowskis, Berzelii Park 1 i Stockholm mellan den 24 - 27 september, öppettider 11-17. Utlämning sker på Bukowskis, Västberga Allé 3, f r o m den 30:e september.

Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist äldre måleri
+46 (0) 739 400 801

Slutpris
7 600
705
784
Utropspris
18 000 SEK
Budhistorik (11 bud)
29 sep 17:11
7 600 SEK
29 sep 17:11
7 500 SEK
29 sep 17:10
7 400 SEK
29 sep 17:09
7 200 SEK
29 sep 17:08
7 000 SEK