PRAKTFAT, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).

Dekor i famille rosefärger, med motiv av trana bland blommor. Diameter 35,5 cm.

Slitage, mistor. Nagg.

Klubbat pris
4 250
403
461
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (11 bud)
24 mar 2019 20:28
4 250 SEK
24 mar 2019 20:28
4 250 SEK
24 mar 2019 20:12
4 050 SEK
24 mar 2019 20:12
4 011 SEK
24 mar 2019 20:12
3 800 SEK
24 mar 2019 20:12
3 600 SEK
24 mar 2019 20:12
3 400 SEK
24 mar 2019 20:12
3 200 SEK
24 mar 2019 19:25
3 000 SEK
21 mar 2019 7:46
2 200 SEK
14 mar 2019 10:34
2 000 SEK