SERVERINGSFAT, ett par, kompaniporslin, Qingdynastin, Qianlong 1736-95.

Dekor i underglasyrblått, med motiv av flodlandskap, samt figurer i bakgrunden. Längd ca 30,2 cm.

Slitage. Glasyrnagg. Mistor.

Klubbat pris
2 000
190
217
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (1 bud)
24 mar 2019 15:52
2 000 SEK