SKÅL, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).

Med Mingmärke. Dekor av lärda män i trädgård samt deras uppassare. Insidan dekorerad med en tall i kruka. Diameter 12,5 cm.

Lagad. Nagg. Slitage.

Klubbat pris
2 400
216
228
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (3 bud)
24 mar 2019 21:46
2 400 SEK
22 mar 2019 22:55
2 200 SEK
20 mar 2019 17:07
2 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02