TALLRIKAR, nio stycken, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).

Dekor i famille rosefärger, med motiv av blommor. Diameter 23 cm.

Slitage. Två med ifyllda nagg. En med sprickor och nagg. Smärre nagg.

4 000
349
365
Utropspris
8 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (2 bud)
16 mar 2019 9:47
4 000 SEK
14 mar 2019 10:27
2 000 SEK