SERVERINGSFAT/STEKFAT, ett par, samt SKÅLFAT, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).

Dekor i underglasyrblått, med motiv av figurer i flodlandskap. Längd 28,8 cm. Diameter på skålfat 28,3 cm.

Skålfat med kantlagning. Slitage. Mistor.

Klubbat pris
2 900
254
264
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (5 bud)
24 mar 2019 16:31
2 900 SEK
20 mar 2019 21:42
2 700 SEK
20 mar 2019 21:42
2 600 SEK
17 mar 2019 23:48
2 500 SEK
17 mar 2019 21:56
2 000 SEK