SERVERINGSFAT, FAT, KANNA, samt VAS, kompaniporslin. Qingdynastin, 1700/tidigt 1800-tal.

Dekor i famille rosefärger, med motiv av figurer från hovlivet. Längd på fat 18,5-29 cm. Höjd på kanna samt vas 10-24,5 cm.

Slitage. Nagg.

Klubbat pris
12 200
1 077
1 123
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (23 bud)
24 mar 2019 16:28
12 200 SEK
24 mar 2019 16:28
12 000 SEK
24 mar 2019 15:41
10 940 SEK
24 mar 2019 15:41
10 440 SEK
24 mar 2019 15:41
9 805 SEK
24 mar 2019 15:41
9 605 SEK
24 mar 2019 15:41
9 220 SEK
24 mar 2019 15:41
9 020 SEK
24 mar 2019 15:41
8 200 SEK
24 mar 2019 15:41
8 000 SEK
17 mar 2019 14:28
5 260 SEK
17 mar 2019 14:28
5 060 SEK
17 mar 2019 14:28
4 850 SEK
17 mar 2019 14:28
4 650 SEK
17 mar 2019 14:28
4 450 SEK
17 mar 2019 14:28
4 250 SEK
17 mar 2019 14:27
3 750 SEK
17 mar 2019 14:27
3 550 SEK
17 mar 2019 10:33
2 650 SEK
15 mar 2019 7:42
2 450 SEK
15 mar 2019 7:42
2 400 SEK
14 mar 2019 23:04
2 200 SEK
14 mar 2019 14:40
2 000 SEK