BÅLSKÅL, porslin. Kanton, Qingdynastin, 1800-tal.

Dekor i famille rosefärger, med motiv av figurer från hovet, u palatsmiljö. Diameter 29,5 cm.

Slitage. Smärre nagg, färgbortfall.

Klubbat pris
2 600
247
282
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (3 bud)
23 mar 2019 17:38
2 600 SEK
15 mar 2019 13:30
2 400 SEK
14 mar 2019 20:02
2 000 SEK