PRAKTSKÅL på FOT, porslin. Kanton, Qingdynastin, sent 1800-tal.

Dekor i famille rosefärger, med motiv av hovfigurer i palatsmiljö. Längd 40 cm.

Slitage. Mistor.

Klubbat pris
4 862
461
528
Utropspris
5 000 SEK
Budhistorik (9 bud)
24 mar 2019 21:50
4 862 SEK
24 mar 2019 21:50
4 662 SEK
24 mar 2019 21:50
4 650 SEK
24 mar 2019 16:28
4 400 SEK
23 mar 2019 18:59
4 200 SEK
23 mar 2019 18:59
4 088 SEK
23 mar 2019 17:38
4 000 SEK
17 mar 2019 13:24
2 200 SEK
14 mar 2019 22:52
2 000 SEK