Arne Jones E1299

SKÅLFAT, ett par, porslin. Kanton, Qingdynastin, sent 1800-tal.

Dekor i famille rosefärger, med motiv av figurer, antikviteter samt blommor, centrerad av ett par hundar inom medaljong. Diameter 24 cm

Slitage. Mistor.

Klubbat pris
5 000
474
543
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (10 bud)
24 mar 2019 19:56
5 000 SEK
24 mar 2019 19:56
4 930 SEK
24 mar 2019 19:56
4 720 SEK
24 mar 2019 19:56
4 520 SEK
24 mar 2019 19:27
4 311 SEK
24 mar 2019 19:27
4 111 SEK
24 mar 2019 16:34
3 200 SEK
24 mar 2019 1:49
3 000 SEK
14 mar 2019 23:05
2 200 SEK
14 mar 2019 22:48
2 000 SEK