MUGGAR, tre stycken, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).

Dekor i famille rose med palatsscen. En med motiv av jaktscen. Höjd 12,5 cm.

En med kantspricka. En med kantlagningar. En med krackelyr.

3 050
289
331
Utropspris
6 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (2 bud)
21 mar 2019 19:29
3 050 SEK
14 mar 2019 11:49
2 000 SEK