Madeleine Pyk – en samling F769

VAS, porslin. Kanton, Qingdynastin, sent 1800-tal.

Balusterformad med pålagda hänklar. Polykrom dekor med blommor och fåglar. Höjd 37,5 cm.

Slitage, mistor. Smärre nagg.

Klubbat pris
2 200
209
239
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (2 bud)
24 mar 2019 19:27
2 200 SEK
21 mar 2019 7:50
2 000 SEK