1137523
URNA med LOCK, porslin. Qingdynastin, omkring 1900.
Urna med lock, porslin. qingdynastin, omkring 1900.

Dekor i oxblodsröd, total höjd med lock 22 cm.

Slitage. Nagg. Bränningssprickor. Krackelyr.

Alexandra Xu
Alexandra Xu
+46 (0)739 40 08 18

Utropspris
4 000 SEK