1146693
KRUKOR, cloisonné, ett par. Qingdynastin, 1800-tal.
Krukor, cloisonné, ett par. qingdynastin, 1800-tal.

Ovala, blomformade med dekor i emaljfärgerna rött, blått, vitt och grönt mot turkos grund med fortlöpande lotusscroll. Längd 25,5 cm.

Slitage, nagg, anlupen metall.

Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Utropspris
5 000 SEK