Möbler Speglar
1171393
SPEGEL OCH KONSOLBORD, Karl Johan, 1820-40-tal.
Spegel och konsolbord, karl johan, 1820-40-tal.

Fanerade med mahogny. Beslag av förgylld brons. Dekor av kolonner och halvkolonner. Spegelns höjd 206, bredd 103 cm. Bordets längd 99, bredd 46, höjd 85 cm. Total höjd ca 291 cm.

Ett bronsbeslag saknas. Smärre fanerskador, torksprickor.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - N5
Henrik Åberg
Henrik Åberg
Specialist möbler, konsthantverk
+46 (0)8 614 08 37

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

3 600
333
367
Utropspris
5 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (4 bud)
9 okt 23:06
3 600 SEK
8 okt 22:04
3 200 SEK
8 okt 7:59
3 000 SEK
8 okt 6:21
1 500 SEK