1135696
Lenke Rothman
(1929-2008)
Lenke rothman, assemblage, signerad med dedikation och daterad 1.4. 1990

LENKE ROTHMAN, assemblage, signerad med dedikation och daterad 1.4. 1990.

Textil, papper och metall. Box 76 x 61 cm.

Spår av tejp. Verket har restaurerats 2019. Full konditionsrapport från konservator finns att tillgå på begäran.

Caroline Lindahl
Caroline Lindahl
Värderare klassiskt konst 1800/1900-tal
+46 (0)739 40 08 16

Slutpris
3 880
363
401
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (6 bud)
4 maj 11:42
3 880 SEK
29 apr 8:25
3 680 SEK
29 apr 8:25
3 600 SEK
29 apr 8:25
3 400 SEK
29 apr 8:25
3 200 SEK