1135699
Marc Chagall
(1887-1985)
Marc chagall, etsning "la basse cour" ur: "les âmes mortes", signerad i plåten

MARC CHAGALL, etsning "La basse-cour" ur: "Les âmes mortes", signerad i plåten.

Ur Nikolaj Gogols "Döda Själar". 1923-27, publicerad av Teriade, Paris 1948. 22,5 x 29 cm.

Ej examinerad ur ram.

Proveniens

Galerie Pierre, Stockholm.

Sorlier 16.

Caroline Lindahl
Caroline Lindahl
Värderare klassiskt konst 1800/1900-tal
+46 (0)739 40 08 16

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Slutpris
3 200
300
333
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (12 bud)
5 maj 15:10
3 200 SEK
5 maj 15:10
3 001 SEK
5 maj 12:07
3 000 SEK
5 maj 9:14
2 800 SEK
5 maj 9:13
2 600 SEK