Ur Peter Willborgs Samling – Aly Ben Salem

    Visar alla 19 föremål som matchar din sökning.
    ALY BEN SALEM, blandteknik på glas, signerad.

    Tre fåglar. 26 x 21 cm.

    Slutpris 5 200 SEK
    Utropspris
    5 000 SEK
    ALY BEN SALEM, gouache/akvarell, signerad.

    Magdansösen. I. 39 x 27 cm.

    Slutpris 6 800 SEK
    Utropspris
    8 000 SEK
    ALY BEN SALEM, blandteknik på galls, signerad.

    Karavanen. 27 x 37 cm.

    Slutpris 6 800 SEK
    Utropspris
    6 000 SEK
    ALY BEN SALEM, akvarell/gouache, signerad.

    Uppvaktningen. I. 39 x 39 cm.

    Slutpris 8 200 SEK
    Utropspris
    8 000 SEK
    ALY BEN SALEM, Blandteknik på glas, signerad.

    Blommor. 26 x 21 cm.

    Slutpris 4 200 SEK
    Utropspris
    5 000 SEK
    ALY BEN SALEM, akvarell, signerad.

    Exotiska kvinnor. I. 37 x 55 cm.

    Slutpris 12 500 SEK
    Utropspris
    8 000 SEK

    Kvinna med blomma. 12 x 10 cm.

    Slutpris 8 600 SEK
    Utropspris
    3 000 SEK

    Två kvinnor. I. 78 x 57 cm.

    Slutpris 16 000 SEK
    Utropspris
    20 000 SEK
    ALY BEN SALEM, olja på pannå, signerad och daterad -38.

    Till häst. 60 x 46 cm.

    Slutpris 10 000 SEK
    Utropspris
    3 000 SEK
    ALY BEN SALEM, blandteknik på pannå, signerad.

    Två kvinnor. 30 x 25 cm.

    Slutpris 18 000 SEK
    Utropspris
    5 000 SEK

    Exotisk skönhet. I. 26 x 21 cm.

    Slutpris 13 500 SEK
    Utropspris
    5 000 SEK
    ALY BEN SALEM, gouache, signerad.

    Blommor. I. 36 x 27 cm.

    Slutpris 5 300 SEK
    Utropspris
    6 000 SEK
    ALY BEN SALEM, tusch, signerad och daterad 1969.

    "Barbara". I. 61 x 43 cm.

    Slutpris 4 600 SEK
    Utropspris
    3 000 SEK

    Betande hästar. I. 24 x 27 cm.

    Slutpris 5 200 SEK
    Utropspris
    6 000 SEK

    Kvinna med häst. 23 x 18 cm.

    Slutpris 13 500 SEK
    Utropspris
    5 000 SEK
    ALY BEN SALEM, blanteknik på glas, signerad.

    Två kvinnor. 12 x 11 cm.

    Slutpris 6 200 SEK
    Utropspris
    3 000 SEK

    Kvinnofigur. I. 26 x 22 cm.

    Slutpris 16 000 SEK
    Utropspris
    6 000 SEK

    Fåglar. 26 x 21 cm.

    Slutpris 10 000 SEK
    Utropspris
    5 000 SEK

    Blomster. I. 37 x 26 cm.

    Utropspris
    8 000 SEK