Fabergé, saltkar och saltskedar, 4 st, silver, Moskva 1908-1917.Hovleverantörsmärke.

Ett saltkar stämplat Moskva 1899-1908. Cylindriska, på fyra kulfötter, med dekor i relief av svanar och palmetter. Pärlstav kring mynning och fot. Tre med stjärnslipad glasinsats. Diameter 5,5 cm, höjd 3 cm, vikt 230 gram.

Ett saltkar saknar glasinstats. Lätt slitage.

Klubbat pris
22 021
1 954
2 039
Utropspris
15 000 SEK
Budhistorik (19 bud)
8
14 apr 2019 22:46
22 021 SEK
14 apr 2019 22:46
21 021 SEK
14 apr 2019 22:45
19 502 SEK
14 apr 2019 22:45
19 002 SEK
13 apr 2019 1:01
18 001 SEK
13 apr 2019 1:01
17 501 SEK
13 apr 2019 1:01
17 000 SEK
13 apr 2019 1:01
16 500 SEK
12 apr 2019 22:48
15 501 SEK
12 apr 2019 22:48
15 001 SEK
12 apr 2019 10:01
13 500 SEK
10 apr 2019 22:03
13 000 SEK
10 apr 2019 22:03
12 500 SEK
10 apr 2019 22:03
12 500 SEK
8 apr 2019 12:52
12 000 SEK
6 apr 2019 15:42
11 001 SEK
5 apr 2019 14:26
10 000 SEK
4 apr 2019 11:30
8 000 SEK
3 apr 2019 19:22
7 500 SEK