Bägare, 4 st, silver, Ryssland 1700-tal.

Cylindriska, fotlösa, med driven och ciselerad dekor av kartuscher, fåglar och figurer. Höjd 8-9 cm, total vikt 340 gram.

Slitage, lagningar.

Klubbat pris
14 021
1 238
1 291
Utropspris
8 000 SEK
Budhistorik (33 bud)
14 apr 2019 22:49
14 021 SEK
14 apr 2019 22:48
13 521 SEK
14 apr 2019 22:48
13 200 SEK
14 apr 2019 22:48
12 700 SEK
14 apr 2019 22:48
12 200 SEK
14 apr 2019 22:48
11 700 SEK
14 apr 2019 22:48
11 200 SEK
14 apr 2019 20:47
11 004 SEK
14 apr 2019 19:34
10 504 SEK
14 apr 2019 19:34
10 500 SEK
14 apr 2019 16:12
10 004 SEK
14 apr 2019 16:12
9 804 SEK
14 apr 2019 14:59
9 600 SEK
14 apr 2019 13:44
9 400 SEK
14 apr 2019 7:08
9 200 SEK
14 apr 2019 7:08
9 001 SEK
7 apr 2019 13:17
9 000 SEK
7 apr 2019 13:17
8 800 SEK
7 apr 2019 13:17
8 800 SEK
6 apr 2019 14:31
8 600 SEK
6 apr 2019 14:28
8 400 SEK
6 apr 2019 14:28
8 400 SEK
6 apr 2019 14:27
8 200 SEK
6 apr 2019 14:27
8 000 SEK
6 apr 2019 14:27
7 600 SEK
6 apr 2019 14:27
7 400 SEK
6 apr 2019 14:27
7 200 SEK
6 apr 2019 14:27
7 000 SEK
6 apr 2019 14:26
6 800 SEK
6 apr 2019 14:26
6 600 SEK
4 apr 2019 5:49
6 400 SEK
3 apr 2019 19:42
2 200 SEK
3 apr 2019 18:54
2 000 SEK
 Dölj
 Visa mer

Contemporary Art & Design 654

134. Luca Nichetto, bordslampa, "Fusa 45", Firma Svenskt Tenn, efter 2019.
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
Budhistorik
24 000

ditt bud
Fair warning
22 000

ditt bud
Aktuellt bud:
24 000 SEK