Representationsdosa / Cigarettetui, silver, icke identifierad mästarstämpel, S:t Petersburg 1908-1917.

Invändigt förgyllt, på locket Kosacker med gevär och applikation i emalj av Rysk Kejserlig flagga samt andra symboler i guld. Längd 10 cm, vikt 215 gram.

Slitage, ställvis hårt, en applikation lös.

Klubbat pris
12 000
1 065
1 123
Utropspris
10 000 SEK
Budhistorik (15 bud)
11 apr 2019 13:21
12 000 SEK
11 apr 2019 9:18
11 500 SEK
11 apr 2019 9:18
11 000 SEK
9 apr 2019 20:26
10 500 SEK
9 apr 2019 17:05
10 000 SEK
9 apr 2019 17:05
9 999 SEK
8 apr 2019 19:57
9 200 SEK
8 apr 2019 19:57
9 000 SEK
8 apr 2019 8:34
8 200 SEK
5 apr 2019 10:48
8 000 SEK
4 apr 2019 16:39
6 999 SEK
4 apr 2019 7:54
4 000 SEK
3 apr 2019 21:46
3 500 SEK
3 apr 2019 21:23
3 000 SEK
3 apr 2019 19:26
2 000 SEK