Champagnestrut, förgyllt silver och niello, Icke identifierad mästarstämpel, Moskva 1800-talets förra hälft.

Dekor i niello av bladskingor och stadsvyer i cirklar. Höjd 15 cm, vikt 98 gram.

Slitage.

Klubbat pris
6 000
532
556
Utropspris
8 000 SEK
Budhistorik (12 bud)
6 apr 2019 11:29
6 000 SEK
6 apr 2019 11:23
5 800 SEK
6 apr 2019 11:22
5 600 SEK
6 apr 2019 11:21
5 200 SEK
6 apr 2019 11:21
5 000 SEK
5 apr 2019 20:47
4 800 SEK
5 apr 2019 20:45
4 600 SEK
5 apr 2019 20:25
4 400 SEK
5 apr 2019 16:11
3 900 SEK
4 apr 2019 11:27
2 000 SEK
3 apr 2019 17:49
1 000 SEK
3 apr 2019 17:43
401 SEK