Richard Phene Spiers

(Storbritannien, 1838-1916)
Richard Phene Spiers
(Storbritannien, 1838-1916)

RICHARD PHENE SPIERS, akvarell på papper, signerad.

Arabiskt gatumotiv. 36 x 22 cm.

Ej examinerad ur ram.

Proveniens

Peter Willborgs samling.

Klubbat pris
3 667
324
338
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (15 bud)
12 maj 2019 22:40
3 667 SEK
12 maj 2019 22:38
3 467 SEK
12 maj 2019 22:38
3 333 SEK
12 maj 2019 22:34
3 267 SEK
12 maj 2019 22:34
3 067 SEK
12 maj 2019 19:54
2 866 SEK
12 maj 2019 19:21
2 666 SEK
12 maj 2019 19:21
2 600 SEK
12 maj 2019 19:20
2 400 SEK
12 maj 2019 19:08
2 200 SEK
12 maj 2019 13:34
2 000 SEK
6 maj 2019 20:55
1 000 SEK
6 maj 2019 16:13
850 SEK
4 maj 2019 0:14
700 SEK
3 maj 2019 19:50
600 SEK
Caroline Lindahl
Caroline Lindahl
Specialist klassiskt konst
+46 (0)721 428 962