1147570
Philippe Pavy
(1860-1920)

PHILIPPE PAVY, tillskriven, olja på pannå, bär signatur PH. Pavy, Tunis, 1889.

Ung kvinna, Nordafrika, med hästar och apelsiner. 38,5 x 21,5 cm

Helhetsintrycket är gott.

Proveniens

Peter Willborgs samling.

Caroline Lindahl
Caroline Lindahl
Värderare klassiskt konst 1800/1900-tal
+46 (0)739 40 08 16

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Slutpris
12 500
1 190
1 340
Utropspris
6 000 SEK
Budhistorik (29 bud)
9
12 maj 22:53
12 500 SEK
12 maj 22:53
12 000 SEK
12 maj 22:52
11 611 SEK
9
12 maj 22:52
11 111 SEK
9
12 maj 22:47
10 500 SEK