Guilio Rosati

(Italien, 1858-1917)
Guilio Rosati
(Italien, 1858-1917)

GUILIO ROSATI, akvarell och täckvitt, signerad.

Lampsäljaren på maknaden. 45 x 30 cm.

Helhetsintrycket är gott. Ej examinerad ur ram.

Proveniens

Peter Willborgs samling.

Klubbat pris
19 500
1 721
1 796
Utropspris
12 000 SEK
Budhistorik (19 bud)
12 maj 2019 22:33
19 500 SEK
12 maj 2019 22:33
19 000 SEK
12 maj 2019 22:32
18 500 SEK
12 maj 2019 22:32
18 000 SEK
12 maj 2019 22:31
16 500 SEK
12 maj 2019 22:31
16 000 SEK
12 maj 2019 22:29
15 000 SEK
12 maj 2019 22:29
14 500 SEK
12 maj 2019 22:28
14 000 SEK
12 maj 2019 22:28
13 500 SEK
12 maj 2019 14:42
12 600 SEK
12 maj 2019 14:42
12 100 SEK
6 maj 2019 18:42
10 100 SEK
6 maj 2019 17:25
9 900 SEK
6 maj 2019 8:20
9 700 SEK
5 maj 2019 20:26
9 500 SEK
5 maj 2019 14:43
8 200 SEK
5 maj 2019 13:08
8 000 SEK
3 maj 2019 11:44
7 500 SEK