1141772

Tiina Nordström

(Finland, Född 1957)
Tiina nordström, skulptur, "kaktus", signerad tiina nordström iittala 1992.

TIINA NORDSTRÖM, skulptur, "Kaktus", signerad Tiina Nordström Iittala 1992.

Höjd 48 cm.

Helhetsintrycket är gott.

Proveniens

Ur Tiina Nordströms samling.

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist finländsk design
+358 (0)40 1284 977

Utropspris
600 EUR