Tiina Nordström

(Finland, Född 1957)
Tiina Nordström
(Finland, Född 1957)

TIINA NORDSTRÖM, konstglas, "Sun ray", signerad Tiina Nordström Nuutajärvi 1996.

Höjd 15 cm. Diameter 30 cm.

Helhetsintrycket är gott.

Proveniens

Ur Tiina Nordströms samling.

"Fritt blåst glas". Arabia Museum 29.3-5.5 1996.

221
2 504
231
Utropspris
500 EUR
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (1 bud)
28 mar 2019 15:54
221 EUR

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist finländsk design
+358 (0)40 1284 977

 Dölj
 Visa mer

Contemporary Art & Design 654

406. Martin Kippenberger, "Untitled (Hotel Chelsea)".
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
Budhistorik
Fair warning
60 000

ditt bud
Aktuellt bud:
60 000 SEK