Tiina Nordström

(Finland, Född 1957)
Tiina Nordström
(Finland, Född 1957)

TIINA NORDSTRÖM, konstglas, "Yellow Princess", signerad Tiina Nordström, Nuutajärvi 1996.

Höjd 29 cm.

Helhetsintrycket är gott.

Proveniens

Ur Tiina Nordströms samling.

"Fritt blåst glas". Arabia Museum 29.3-5.5 1996.

Klubbat pris
900
10 197
939
Utropspris
700 EUR
Budhistorik (24 bud)
7 apr 2019 16:55
900 EUR
7 apr 2019 16:55
880 EUR
7 apr 2019 16:55
860 EUR
7 apr 2019 16:55
840 EUR
7 apr 2019 16:54
820 EUR
7 apr 2019 16:54
800 EUR
7 apr 2019 16:53
780 EUR
7 apr 2019 16:53
760 EUR
7 apr 2019 16:52
740 EUR
7 apr 2019 16:52
720 EUR
7 apr 2019 16:52
700 EUR
7 apr 2019 16:52
700 EUR
7 apr 2019 16:51
680 EUR
7 apr 2019 16:51
660 EUR
7 apr 2019 16:51
640 EUR
7 apr 2019 16:51
620 EUR
7 apr 2019 16:51
600 EUR
7 apr 2019 16:50
590 EUR
7 apr 2019 16:50
570 EUR
7 apr 2019 16:50
550 EUR
7 apr 2019 16:50
550 EUR
7 apr 2019 16:49
510 EUR
7 apr 2019 15:11
490 EUR
1 apr 2019 16:10
211 EUR

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist finländsk design
+358 (0)40 1284 977