1152467
Eva Jancke Björk
(1882-1981)

EVA JANCKE BJÖRK, lockurna, fajans, Bo Fajans, 1943-53.

Blåvit dekor av fiskar, mm bland sjöväxter. Stämplad Bo Fajans Sweden och signerad Bo 3420 AK EjB. Höjd 51 cm.

Fotringsnagg. Limmad lockknopp. Krackelyr.

Claes Andersson
Claes Andersson
+46(0)704-248703

Slutpris
2 500
235
265
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (1 bud)
19 maj 10:41
2 500 SEK