1155957
Wilhelm Kåge
(1889-1960)

WILHELM KÅGE, vas, farsta spirea, Gustavsberg studio 1958.

Stengods, spolformad på fot, ristade ränder, blå glasyr. Signerad KÅGE ö FARSTA Gustavsberg och studiostämpel, höjd 11,9 cm.

Ytligt slitage.

Jonatan  Jahn
Jonatan Jahn
Specialist design & modernt konsthantverk
+46 (0)703 92 88 60

Slutpris
9 200
865
975
Utropspris
6 000 SEK
Budhistorik (13 bud)
26 maj 20:03
9 200 SEK
25 maj 23:07
9 000 SEK
25 maj 23:07
9 000 SEK
25 maj 23:07
8 200 SEK
25 maj 23:07
8 000 SEK