1158762
GLÖSSNER & CO, vägglampor, ett par, Swedish Modern, Stockholm 1940-50-tal.

Mässing, blästrade bärnstensfärgade glaskupor, nyomdragen el. Höjd 37 cm.

Kuporna lite varierande i färgen, obetydliga nagg.

Camilla Behrer
Camilla Behrer
Specialist design & modernt konsthantverk
+46 (0)8 614 08 19

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Slutpris
2 000
190
214
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (4 bud)
26 maj 19:19
2 000 SEK
26 maj 19:18
1 500 SEK
18 maj 21:42
1 100 SEK
17 maj 14:36
1 000 SEK