TALLRIKAR, åtta stycken, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).

Dekor i famille rosefärger, med motiv av blommor. Diameter 23 cm.

Slitage. En med kantspricka. Nagg.

Klubbat pris
2 200
193
201
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (2 bud)
31 mar 2019 17:52
2 200 SEK
22 mar 2019 18:06
2 000 SEK