GEORG JENSEN INC USA, skål på fot, silver 925/1000, 1900-talets mitt.

Rund cuppa, på hög fot med bladdekor och genombruten pärldekor. Höjd 11 cm, diameter 11, vikt 205 gram.

Något slitage.

Klubbat pris
5 101
453
472
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (5 bud)
20 sep 2019 19:07
5 101 SEK
20 sep 2019 19:07
4 901 SEK
14 sep 2019 19:42
3 000 SEK
13 sep 2019 17:57
600 SEK
11 sep 2019 20:48
500 SEK