KAFFESERVIS, 10 delar, porslin, "Cobalt net", Lomonosov, 1900-talets senare hälft, Sovjetunionen/ Ryssland.

Dekor i underglasyrblått med förgyllda detaljer.

1 kaffekanna, 19 cm
1 tekanna, 14 cm
1 sockerskål, 12 cm
7 moccakoppar med fat

6+6 extra fat medföljer.

Smärre slitage.

Klubbat pris
2 200
193
201
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (2 bud)
24 mar 2019 10:17
2 200 SEK
18 mar 2019 20:17
2 000 SEK