1145454
SAMUEL MARNEL, grötskål / terrin med lock, tenn. Stockholm, troligen 1757 eller 1774.

Rund med ledade hänklar, randdekor, lock med knopp. Diameter 30, höjd 21 cm.

Åldersrelaterat slitage. Bucklor. Smärre skador. Lös hänkel. Bristningar.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - V24
Lisa Mothander
Lisa Mothander
+46 (0)767 81 06 02

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

1 450
136
154
Utropspris
3 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (5 bud)
2 jun 8:31
1 450 SEK
1 jun 19:45
1 300 SEK
30 maj 5:53
1 200 SEK
28 maj 19:00
500 SEK
28 maj 10:11
300 SEK